Start&Stop

EFB a AGM jsou dva typy baterií, které se používají v automobilech. EFB baterie (Enhanced Flooded Battery) a AGM baterie (Absorbent Glass Mat) jsou obě konstruovány tak, aby zvládaly vysoké proudy a často se používají v automobilech s funkcemi Start-Stop.

Hlavní rozdíl mezi EFB a AGM baterií spočívá v tom, jak jsou elektrody baterie vyrobeny a jakým způsobem jsou elektrolyty uvnitř baterie uspořádány. EFB baterie jsou základní typ baterie, který používá tekutý elektrolyt a opláštění, aby udržoval elektrolyt na místě. AGM baterie používají tenké skleněné vlákna mezi elektrodami, které slouží jako absorbent pro elektrolyt.

Z tohoto důvodu jsou AGM baterie obecně dražší než EFB baterie. Nicméně AGM baterie mají výhodu, že jsou odolnější vůči vibracím, mají vyšší výkon a vyšší životnost. EFB baterie jsou levnější, ale mají kratší životnost a jsou méně odolné proti vibracím.

Kromě toho je AGM baterie obecně vhodnější pro vozy s vyšší spotřebou energie a pro využití při zimním počasí, kde může EFB baterie být přetížená a nedokázala by spolehlivě nastartovat motor.