Jak vybrat baterii?

Konfigurátor baterií Varta ZDE 

Při výběru baterií pro auto nebo motocykl je důležité zvážit několik faktorů, aby byla baterie vhodná pro dané vozidlo a jeho potřeby. Níže jsou uvedeny některé faktory, na které byste se měli zaměřit při výběru baterií:

  1. Typ baterie: Existují dvě hlavní typy baterií pro automobily a motocykly - klasické olověné baterie a baterie s bezúdržbovým AGM (odborně označené jako Absorbent Glass Mat). Baterie s technologií AGM jsou obvykle dražší, ale jsou méně náchylné k únikům a mají delší životnost.

  2. Kapacita baterie: Kapacita baterie se měří v Ah (amperohodinách) a určuje, kolik energie baterie může skladovat. Pro větší vozidla bude potřeba větší kapacita baterie.

  3. Velikost baterie: Musíte si být jisti, že baterie, kterou si vyberete, se vejde do prostoru určeného pro baterii v daném vozidle.

  4. Kladné a záporné póly: Ujistěte se, že kladné a záporné póly baterie jsou umístěny správně a odpovídají vašemu vozidlu.

  5. Značka baterie: Důležitou věcí při výběru baterie je značka. Vyberte si baterii od důvěryhodné značky, která má dobré hodnocení od zákazníků a poskytuje spolehlivou garanci.

  6. Životnost baterie: Baterie jsou obvykle označeny životností v letech nebo počtem cyklů. Vyberte baterii s delší životností, abyste se vyhnuli časté výměně.

  7. Počet spouštění: Některé baterie jsou speciálně navrženy pro časté spouštění, jako jsou startovací baterie pro motocykly. Pokud máte vozidlo s vysokou spotřebou energie, budete potřebovat baterii s vysokou spoušťovou kapacitou.

  8. Teplotní rozsah: Teplotní rozsah baterie by měl být vhodný pro klimatické podmínky, ve kterých se vozidlo používá.

  9. Cena: Nakonec, musíte zvážit také cenu baterie. Vyberte baterii, která má nejlepší poměr cena/výkon a která splňuje vaše potře